Čekání na ..........

Nonverbální představení s prvky pantomimy

Hrají: Zoja Mikotová a Tonda Novotný

Zoja Mikotová a Tonda Novotný

Člověk celý život na něco čeká, až budu velký, na vánoční dárky, až půjdu do školy, první schůzku, či první výplatu, na, na, na, na, ale jistota je jediná. „SESTŘIČKA SMRT“ jak říká sv. František. Záleží jenom na nás, jak se s tím vším vypořádáme.

Je to groteska? Je to groteska k popukání. Zvlášť, když nám Daniil Charms řekne „Buď věčnost, a nebo ne-věčnost, skoro věčnost neexistuje.“

A tak zbývá jen „Čekání na …………“

Antonín Novotný

Herec, mim a loutkoherec. Vystudoval konzervatoř Jaroslava Ježka, obor pantomima, během studia byl na stáži ve studiu Jerzy Grotowského v Polsku. Působil v pantomimické skupině Ladislava Fialky v Divadle Na zábradlí. V roce 1990 nastoupil do loutkového divadla Minor, kde hrál téměř deset let. Nyní je svobodným umělcem a jeho stěžejní činnost je hraní pro děti a sólová pantomima. Pravidelně se účastní i dalších charitativních a sociálních akcí, jako například Múzy dětem. Mimo DAMDAM hraje také v projektu Loutky v nemocnici.

Prof. Zoja Mikotová

Režie, choreografie, kostýmní návrhy, scénáře – to je výčet aktivit, kterými se v činoherních a loutkových divadlech u nás i v zahraničí prezentuje. Zúčastnila se festivalů v Itálii, USA, Rakousku a Francii. Od roku 1992 je vedoucí ateliéru Výchovné dramatiky neslyšících na JAMU Brno. Nadále provozuje aktivní pantomimickou činnost. Pomáhá pořádat letní kurzy pantomimy a workshopy.

Napsali o nás

Divadelní noviny (Facebook, 2021)

Čekání na .......... Čekání na .......... Čekání na .......... Čekání na ..........